OGF:Info o OpenGeofiction

From OpenGeofiction Encyclopedia
Jump to: navigation, search
Dostępne języki
English (authoritative version)DeutschespañolFrançaisNederlandsPolski简体中文RomânăРусский

OpenGeofiction: kolaboratywna platforma do tworzenia fikcyjnych map

OpenGeofiction (OGF) opiera się na oprogramowaniu OpenStreetMap, co oznacza że wszystkie narzędzia i edytory zaprojektowane do pracy z OpenStreetMap nadają się do tworzenia fikcyjnego świata OGF. Świat jest osadzony w czasach współczesnych, więc nie ma orków ani elfów, lecz raczej elektrownie, autostrady i projekty deweloperskie. Ale również malownicze starówki, piękne parki narodowe i samotne plaże.

Luciano Screenshot Free-to-Edit.png
Jeśli chcesz pomóc w tworzeniu tego świata:
 1. Zarejetruj się pod adresem http://opengeofiction.net/user/new. Po weryfikacji twojego adresu e-mail możesz zacząć od razu.
 2. Zacznij mapować w jednym z państw oznaczonych na niebiesko na naszej mapie podglądowej (miniaturka po prawej). Te państwa są dostępne dla wszystkich do edycji. Popatrz na różne miasta i miasteczka i spróbuj sam jakieś zbudować.
 3. Po 7 dniach i intensywnym mapowaniu w "niebieskich" państwach, możesz:
Oczywiście zawsze możesz wybrać obie powyższe opcje, i możesz również kontynuować edytowanie w "niebieskich" państwach. Przy prośbie o własne państwo, proszę pamiętać, że takie prośby rozpatrza administrator, więc proszę czekać na potwierdzenie zanim rozpoczniesz edycje.

Zasady

Bądź realistyczny
 • Trzymaj się realności. Żadnego fantasy, science-fiction, państw "dla żartu", itd. Przeczytaj OGF:Verisimilitude.
Bądź oryginalny
 • Zakaz importów z OSM i kopiowania map będących cudzą własnością. Robienie tych rzeczy sprawi, że zostaniesz zbanowany.
 • Zakaz zbyt rozległego kopiowania rzeczywistej geografii. Staraj się nie używać dobrze znanych nazw miejsc, prawdziwych bądź fikcyjnych. Nigdy nie używaj spółek i organizacji z prawdziwego świata.
 • Wszystkie grafiki na Wiki - zdjęcia i sztuka — muszą być wolne do użytku, i muszą zawierać link do źródła bądź informację o prawach autorkich. Cały tekst na Wiki musi być twojego autorstwa.
 • Zakaz kopiowania cudzych map bez zgody autora.
Miej szacunek
Bądź aktywny
 • Po przedłużonej nieaktywności możemy zaznaczyć twoje terytorium jako oczekujące na odebranie. Później, jeśli dalej nie zauważymy zmian bądź nie będzie z tobą kontaktu przez następne tygodnie, oznaczymy twoje terytorium jako wolne i zamkniemy twoje konto.
Pamiętaj, że złamanie tych zasad może wstrzymaniem bądź usunięciem twojego konta.

Dodatkowe informacje

 • Poprzez uczestnictwo w OGF wyrażasz zgodę na udostępnianie twojego wkładu na licencji Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (CC-BY-NC-SA 3.0).
 • Nie bierzemy odpowiedzialności za backup danych. Migawki danych są tworzone regularnie i mogą być pobrane z http://opengeofiction.net/backup. Proszę, rób to często!
 • OGF to eksperyment i nie wiemy jak długo się on utrzyma. Wierzymy, że najważniejszym czynnikiem do sukcesu naszego projektu jest gotowość wszystkich uczestników do kooperacji zawsze gdy jest to konieczne. Pamiętajcie że dalej traktujemy tą stronę jako bardziej prywatną niż publiczną. Oznacza to że my (zespół administracji) będziemy mieli ostatnie zdanie na każdy temat. Ale liczymy na to że nigdy nie będziemy musieli używać tej mocy.


Jeśli będziesz miał jakiekolwiek problemy bądź dalsze pytania, nie wstrzymuj się od kontaktu z nami poprzez wysłanie wiadomości do zespołu administracji bądź e-maila pod adres info@opengeofiction.net — sprawdź też nasze FAQ, znajduje się tam lista (mamy nadzieje) użytecznych wskazówek żeby pomóc ci zacząć tworzyć.