User:Xioma sg/Sandbox: Difference between revisions
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 19: | Line 19: | ||
| <span style="padding: 1px 4px 0.4em 4px; color: #ffffff; background-color: #DD030C; border:none; font-weight: normal; font-family: Arial, sans-serif; border-radius:0 0 1em 1em;">9</span> || <span style="padding: 1px 3px 0.4em 3px; color: #ffffff; background-color: #DD030C; border:none; font-weight: normal; font-family: Arial, sans-serif; border-radius:0 0 1em 1em;">99</span> || <span style="padding: 1px 3px 0.4em 3px; color: #ffffff; background-color: #DD030C; border:none; font-weight: normal; font-family: Arial, sans-serif; border-radius:0 0 1em 1em;">999</span> | | <span style="padding: 1px 4px 0.4em 4px; color: #ffffff; background-color: #DD030C; border:none; font-weight: normal; font-family: Arial, sans-serif; border-radius:0 0 1em 1em;">9</span> || <span style="padding: 1px 3px 0.4em 3px; color: #ffffff; background-color: #DD030C; border:none; font-weight: normal; font-family: Arial, sans-serif; border-radius:0 0 1em 1em;">99</span> || <span style="padding: 1px 3px 0.4em 3px; color: #ffffff; background-color: #DD030C; border:none; font-weight: normal; font-family: Arial, sans-serif; border-radius:0 0 1em 1em;">999</span> | ||
|- | |- | ||
| <span style="padding: | |} | ||
=== Line styles === | |||
<nowiki><span style="padding:0.25em 0.5em; color:TEXTCOLOUR; background-color:BACKGROUNDCOLOUR; font-weight:bold; border-radius:0.8em;"><small>''CATEGORY ''</small>NUMBER</span></nowiki> | |||
{| class="wikitable" | |||
|- | |||
| <span style="padding:0.25em 0.5em; color:#ffffff; background-color:#C83737; font-weight:bold; border-radius:0.8em;"><small>''C ''</small>3</span> || <span style="padding:0.25em 0.5em; color:#ffffff; background-color:#00aa00; font-weight:bold; border-radius:0.8em;"><small>''IC ''</small>13</span> || <span style="padding:0.25em 0.5em; color:#ffffff; background-color:#04a5db; font-weight:bold; border-radius:0.8em;"><small>''B ''</small>771</span> || <span style="padding:0.25em 0.5em; color:#000000; background-color:#ead00e; font-weight:bold; border-radius:0.8em;"><small>''Ld ''</small>1099</span> | |||
|- | |||
|} | |||
{| style="border-spacing: 0px; background: gainsboro" | |||
|+ style="background: silver; padding: 1em" | '''<span style="padding:0.25em 0.5em; color:#ffffff; background-color:#003380; font-weight:bold; border-radius:0.8em;"><small>''M ''</small>10</span> Guillermo Alsina – Sequinga''' | |||
|- | |||
| style="background:#003380; color:white; text-align: center;"| • | |||
| style="padding: 0.5em;" | | |||
| Guillermo Alsina | |||
| style="padding: 0.5em;" | <small> <span style="padding:0.25em 0.5em; color:#ffffff; background-color:peru; font-weight:bold; border-radius:0.8em;"><small>''B''</small></span> </small> | |||
|- | |||
| style="background:#003380; color:white; text-align: center;"| | |||
| style="padding: 0.5em;" | <small> 880 m </small> | |||
| | |||
| style="padding: 0.5em;" | | |||
|- | |||
| style="background:#003380; color:white; text-align: center;"| • | |||
| style="padding: 0.5em;" | | |||
| Tarefia | |||
| style="padding: 0.5em;" | <small> <span style="padding:0.25em 0.5em; color:#ffffff; background-color:#abc837; font-weight:bold; border-radius:0.8em;"><small>''M ''</small>7</span> <span style="padding:0.25em 0.5em; color:#ffffff; background-color:indianred; font-weight:bold; border-radius:0.8em;"><small>''E''</small></span> <span style="padding:0.25em 0.5em; color:#ffffff; background-color:peru; font-weight:bold; border-radius:0.8em;"><small>''B''</small></span> </small> | |||
|- | |||
| style="background:#003380; color:white; text-align: center;"| | |||
| style="padding: 0.5em;" | <small> 645 m </small> | |||
| | |||
| style="padding: 0.5em;" | | |||
|- | |- | ||
| | | style="background:#003380; color:white; text-align: center;"| • | ||
| style="padding: 0.5em;" | | |||
| Carlos Valdilla | |||
| style="padding: 0.5em;" | <small> <span style="padding:0.25em 0.5em; color:#ffffff; background-color:peru; font-weight:bold; border-radius:0.8em;"><small>''B''</small></span> </small> | |||
|- | |- | ||
| | | style="background:#003380; color:white; text-align: center;"| | ||
| style="padding: 0.5em;" | <small>1059 m</small> | |||
| | |||
| style="padding: 0.5em;" | | |||
|- | |- | ||
| | | style="background:#003380; color:white; text-align: center;"| • | ||
=== | | style="padding: 0.5em;" | | ||
| Almirante Barrigan | |||
| style="padding: 0.5em;" | <small> <span style="padding:0.25em 0.5em; color:#ffffff; background-color:peru; font-weight:bold; border-radius:0.8em;"><small>''B''</small></span> </small> | |||
|- | |||
| style="background:#003380; color:white; text-align: center;"| | |||
| style="padding: 0.5em;" | <small> 1091 m </small> | |||
| | |||
| style="padding: 0.5em;" | | |||
|- | |||
| style="background:#003380; color:white; text-align: center;"| • | |||
| style="padding: 0.5em;" | | |||
| Lentiana | |||
| style="padding: 0.5em;" | <small> <span style="padding:0.25em 0.5em; color:#ffffff; background-color:peru; font-weight:bold; border-radius:0.8em;"><small>''B''</small></span> </small> | |||
|- | |||
| style="background:#003380; color:white; text-align: center;"| | |||
| style="padding: 0.5em;" | <small> 1261 m </small> | |||
| | |||
| style="padding: 0.5em;" | | |||
|- | |||
| style="background:#003380; color:white; text-align: center;"| • | |||
| style="padding: 0.5em;" | | |||
| Paramitana <span style="padding:0.25em 0.5em; color:black; background-color:white; border-radius:0.8em;">⚽︎</span> | |||
| style="padding: 0.5em;" | <small> <span style="padding:0.25em 0.5em; color:#ffffff; background-color:indianred; font-weight:bold; border-radius:0.8em;"><small>''E''</small></span> <span style="padding:0.25em 0.5em; color:#ffffff; background-color:peru; font-weight:bold; border-radius:0.8em;"><small>''B''</small></span> <span style="padding:0.25em 0.5em; color:#ffffff; background-color:navy; font-weight:bold; border-radius:0.8em;"><small>''P+R''</small></span> </small> | |||
|- | |||
| style="background:#003380; color:white; text-align: center;"| | |||
| style="padding: 0.5em;" | <small> 841 m </small> | |||
| | |||
| style="padding: 0.5em;" | | |||
|- | |||
| style="background:#003380; color:white; text-align: center;"| • | |||
| style="padding: 0.5em;" | | |||
| Plevia | |||
| style="padding: 0.5em;" | <small> <span style="padding:0.25em 0.5em; color:#ffffff; background-color:#7137c8; font-weight:bold; border-radius:0.8em;"><small>''C ''</small>11</span> <span style="padding:0.25em 0.5em; color:#ffffff; background-color:#d35fbc; font-weight:bold; border-radius:0.8em;"><small>''C ''</small>12</span> <span style="padding:0.25em 0.5em; color:#ffffff; background-color:#c83771; font-weight:bold; border-radius:0.8em;"><small>''M ''</small>14</span> <span style="padding:0.25em 0.5em; color:red; background-color:white; border-radius:0.8em;">''fa''</span> </small> | |||
|- | |||
| style="background:#003380; color:white; text-align: center;"| | |||
| style="padding: 0.5em;" | <small> 1409 m </small> | |||
| | |||
| style="padding: 0.5em;" | | |||
|- | |||
| style="background:#003380; color:white; text-align: center;"| • | |||
| style="padding: 0.5em;" | | |||
| Franqueterra | |||
| style="padding: 0.5em;" | <small> <span style="padding:0.25em 0.5em; color:#ffffff; background-color:indianred; font-weight:bold; border-radius:0.8em;"><small>''E''</small></span> <span style="padding:0.25em 0.5em; color:#ffffff; background-color:peru; font-weight:bold; border-radius:0.8em;"><small>''B''</small></span> </small> | |||
|- | |||
| style="background:#003380; color:white; text-align: center;"| | |||
| style="padding: 0.5em;" | <small> 1094 m </small> | |||
| | |||
| style="padding: 0.5em;" | | |||
|- | |||
| style="background:#003380; color:white; text-align: center;"| • | |||
| style="padding: 0.5em;" | | |||
| Llanura | |||
| style="padding: 0.5em;" | <small> <span style="padding:0.25em 0.5em; color:#ffffff; background-color:indianred; font-weight:bold; border-radius:0.8em;"><small>''E''</small></span> <span style="padding:0.25em 0.5em; color:#ffffff; background-color:peru; font-weight:bold; border-radius:0.8em;"><small>''B''</small></span> </small> | |||
|- | |- | ||
| | | style="background:#003380; color:white; text-align: center;"| | ||
| style="padding: 0.5em;" | <small> 1382 m </small> | |||
| | |||
| style="padding: 0.5em;" | | |||
|- | |- | ||
| style="background:#003380; color:white; text-align: center;"| • | |||
| style="padding: 0.5em;" | | |||
| Sequinga | |||
| style="padding: 0.5em;" | <small> <span style="padding:0.25em 0.5em; color:#ffffff; background-color:indianred; font-weight:bold; border-radius:0.8em;"><small>''E''</small></span> <span style="padding:0.25em 0.5em; color:#ffffff; background-color:peru; font-weight:bold; border-radius:0.8em;"><small>''B''</small></span> </small> | |||
|} | |} |
Revision as of 14:59, 5 May 2023
Users | / | xioma_sg | / | Sandbox |
Route styles
1 | 12 | 123 |
9 | 99 | 999 |
9 | 99 | 999 |
9 | 99 | 999 |
Line styles
<span style="padding:0.25em 0.5em; color:TEXTCOLOUR; background-color:BACKGROUNDCOLOUR; font-weight:bold; border-radius:0.8em;"><small>''CATEGORY ''</small>NUMBER</span>
C 3 | IC 13 | B 771 | Ld 1099 |
• | Guillermo Alsina | B | |
880 m | |||
• | Tarefia | M 7 E B | |
645 m | |||
• | Carlos Valdilla | B | |
1059 m | |||
• | Almirante Barrigan | B | |
1091 m | |||
• | Lentiana | B | |
1261 m | |||
• | Paramitana ⚽︎ | E B P+R | |
841 m | |||
• | Plevia | C 11 C 12 M 14 fa | |
1409 m | |||
• | Franqueterra | E B | |
1094 m | |||
• | Llanura | E B | |
1382 m | |||
• | Sequinga | E B |